انجمن گلخانه‌ داران شرق استان کرمان

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان اعلام کرد که مرکز خدمات سرمایه‌گذاری به صورت مشخص برای شهرستان‌های شرقی استان کرمان، با مرکزیت در شهرستان بم و سپس ایجاد پنجره واحد الکترونیکی پس از فراهم آمدن زیرساخت‌های لازم در بم، راه‌اندازی خواهند شد.

در این خبر، دکتر حسین مهرابی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان بم اظهار داشت: این کارگروه دارای ظرفیت‌های بسیاری برای حمایت از سرمایه‌گذاری، اشتغال و تولید است که باید از آن‌ها بهره‌برداری کنیم. او افزود که در ابتدا کمیته‌های تخصصی در زمینه‌های صنعت و معدن، کشاورزی و خدمات و گردشگری در کارگروه تشکیل شده‌اند و سپس کمیته‌های شهرستانی ایجاد خواهند شد.

مهرابی توضیح داد: در کارگروه استانی با ایجاد و راه‌اندازی سامانه تسهیل، تولیدکنندگان می‌توانند مشکلات خود را در این سامانه ثبت نام کرده و پس از بررسی در کمیته‌های تخصصی و سپس در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مورد بررسی قرار دهند.

در جلسه، مسائلی مانند اعتبارات کشاورزی، وام‌های کشاورزی، واحدهای جدید خرما و بسته‌بندی و فرآوری خرما مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. همچنین، مسئله وام‌های عقب‌مانده از زمان زلزله سال ۸۲ نیز مورد توجه قرار گرفته و تصمیم گرفته شده که مساعدت در خصوص تهیه تضامین دولتی برای این وام‌ها انجام شود.

از طرف دیگر، شهسوار پور فرماندار بم اعلام کرد: در جلسه، مسائل مربوط به طرح بسته‌بندی و فرآوری خرما و همچنین واگذاری زمین‌ها به سرمایه‌گذاران برای اجرای طرح‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و تصمیم‌گیری شده است.

وی همچنین در مورد منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید افزود: پیگیری و حل مشکلات خودروسازان برای شرق استان کرمان و کشور بسیار حائز اهمیت است و این منطقه می‌تواند نقش مهمی در توسعه و اشتغال‌زایی داشته باشد.

شهسوار پور در پایان از الحاق منطقه ویژه اقتصادی به روداب غربی که منطقه محرومیت شدیدی دارد، به عنوان عاملی برای رونق سرمایه‌گذاری در این منطقه یاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *